Ahşap Evi

AHŞAP EVLERİN HAZIRLIK AŞAMASI

AHŞAP EVLERİN HAZIRLIK AŞAMASI

Profilli ahşap, bir ahşap evin projesi geliştirirken özel bir yaklaşım gerektiren bir malzemedir. Birçok öğenin operasyonel yeteneklerini hesaplamak için birçok yönü dikkate almalısınız. Alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir firma ile çalışmak gerekir.
10 yıllık deneyime sahip bir firma olarak sipariş aşamasında tasarım desteği verebilir veya, mevcut standart projelerimizden beğeneceklerinizi sunabiliriz. .

Kesilmiş keresteler inşaat işlemine geçilmeden bir dizi hazırlık aşamasından geçmektedir. Dış mekan kullanımına uygun  olmalıdır.Yaz ve kış mevsimlerinde ahşabın nem oranı değişkenlik göstermektedir. Bu, sıcaklık farklılıkları nedeniyle yüzeyindeki nemi yoğunlaştırabilmesiyle bağlantılıdır. Nem de ahşap çürümesine katkıda bulunur ve aynı zamanda metal bağlantı elemanlarının da korozyonuna neden olur. Bu nedenle ahşap belli bir nem oranına kadar kurutma işleminden geçer. Aynı zamanda çürüme kurtlanma ve küflenmeye karşı emprenye edilir.

Kurutma ve koruma işleminden geçmiş keresteler ahşap işleme makinalarımızda kanalları açılarak ebatlanmaktadır. Bu işlemin sonrasında ahşap kütük evimizin proje uygulama kısmına geçilir.

 

Ahşap Evi